Sort by

deb has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry