RSS feed for Filmydev
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bharat

Bharat

2019
×
Edit this entry  
22
India's Most Wanted

India's Most Wanted

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kalank

Kalank

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Haider

Haider

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gunda

Gunda

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Mughal-e-Azam

Mughal-e-Azam

1960
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prem Ratan Dhan Payo

Prem Ratan Dhan Payo

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Shor in the City

Shor in the City

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Hindi Medium

Hindi Medium

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Sanju

Sanju

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Vikram Vedha

Vikram Vedha

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Darling

Darling

2010
×
★★★★
Edit this entry