RSS feed for Clarke
  • The Lovebirds

    ★★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Slay the Dragon

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Wendy

    ★★

  • Downhill

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • A Fall From Grace

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • It's Beginning to Look A Lot Like Christmas

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas Town

    ★★½

  • Christmas in Rome

    ★★½