• The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

  • Emma.

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Spider-Man: Homecoming

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★½