RSS feed for Finariel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godless Youth

Godless Youth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alibi.com

Alibi.com

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry