• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

  • Soul of a Man

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Blacklight

    ½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Tuck Rule

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Every Day In Kaimukī

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • God's Country

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★½

  • 2nd Chance

    ★★½

  • 892

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★

  • Living

    ★★★★

  • The Princess

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★