Sort by

Jack Lautaret has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry