Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Howling Village

Howling Village

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hikiko's Tragedy

Hikiko's Tragedy

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
Stitches

Stitches

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Ratter

Ratter

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ringmaster

The Ringmaster

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Edit this entry