Sort by

finchois has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alışırım

Alışırım

1987
×
★½
Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Survivor's Guide to Prison

Survivor's Guide to Prison

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Jeff Garlin: Our Man in Chicago

Jeff Garlin: Our Man in Chicago

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Tig

Tig

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Read the review Edit this entry