• He's All That

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Monday

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Wake Up

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Same Time, Next Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Translators

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Ride Like a Girl

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★½