Sort by

Sarah has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry