• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Burrow

  • Once Upon a Snowman

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

  • New York New York

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Playdate With Destiny

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Loop

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Wind

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Drop

  • Hair-Jitsu

  • The Race

  • Lightning in a Bottle

  • Lucky Toupée

  • Hair Love

  • Zenith

  • Downtown

  • Puddles

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Flower in the Mirror

  • Just a Thought

  • Exchange Student

  • Toy Story 4

    ★★★★½