Finn has logged 192 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
247°F

247°F

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry