• Moonage Daydream

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

  • The Courier

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★