finnpile123 has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry