• Ronaldo

    ★★★½

  • Crazy Heart

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½