dani✨ has logged 84 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ticket

The Ticket

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hatching

The Hatching

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Q

John Q

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Rupture

Rupture

2016
×
½
Edit this entry  
18
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pet

Pet

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Channel

The Channel

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry