• Love & Gelato

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Through My Window

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Christmas Movie Magic

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Boyfriends of Christmas Past

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • 22 Break

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bestia

    ★★★★★

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★★

  • Next Door

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Nian