Sort by
  • Hellraiser

    ★★

  • Drifting Home

    ★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Prey

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★½

  • The Northman

    ★★½

  • The Bad Guys

  • Ambulance

    ★★★★★

  • The Batman

  • Dark Glasses

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Veneciafrenia

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★★

  • After Blue

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • High-Rise Invasion

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Soul

  • The Doorman

    ★★½

  • Opera

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Slaxx

  • Host

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★

  • 8:46

  • The Lovebirds

  • 12 Hour Shift

    ★★★★½

  • Selfie

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • If Anything Happens I Love You

  • Bloodshot

    ★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Present

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Scare Me

    ★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • Helluva Boss

    ★½