Sort by

Fint has logged 28 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Broken Lance

Broken Lance

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape to Athena

Escape to Athena

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Keys of the Kingdom

The Keys of the Kingdom

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Satan Never Sleeps

Satan Never Sleeps

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vito

Vito

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hawk

The Hawk

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Broken Lance

Broken Lance

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hawk

The Hawk

1935
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★
Edit this entry  
17
Tammy and the Bachelor

Tammy and the Bachelor

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Strange Bedfellows

Strange Bedfellows

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Special Favor

A Very Special Favor

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Make Waves

Don't Make Waves

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lady Refuses

The Lady Refuses

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Blindfold

Blindfold

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forty Naughty Girls

Forty Naughty Girls

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
How the West Was Won

How the West Was Won

1962
×
★★★½
Edit this entry  
01
Come September

Come September

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry