• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • I AM PABLLO

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Playdurizm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

  • Coming Out

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Nowhere Inn

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★