krista has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Edit this entry  
24
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Other Half

The Other Half

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry