• The Scary of Sixty-First

  • This Is Paris

  • Parasite

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Fyre

  • Hunt for the Skinwalker

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Deadpool 2

    ½

  • Book Club

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

  • Rampage

    ★★

  • Ready Player One

    ½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Take Your Pills

    ★½

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ½

  • Black Panther

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • The Tale

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • American Animals

  • Won't You Be My Neighbor?

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Downsizing

    ½

  • Disobedience

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Lean on Pete

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Rider

    ★★½

  • Okja

    ★★★

  • The Circle

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Landline

    ★★★★

  • The Big Sick

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Close Ties

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land