• Odd Man Out

    ★★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • Woman in the Dunes

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★½

  • Jumanji

    ★★★★

  • The Powerpuff Girls Movie

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Journey to the Beginning of Time

    ★★★½

  • Moonstruck

    ★★★★★

  • The Player

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★½

  • Do It Debbie's Way

    ★★★★★

  • Invasion of the Body Snatchers

    ★★★★

  • Outer Space

    ★★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★

  • Sweet Bean

    ★★★½

  • All or Nothing

    ★★★½