fiona has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Awakening of the Ants: Childhood

The Awakening of the Ants: Childhood

2016
×
Edit this entry  
19
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Could See a Puma

Could See a Puma

2011
×
Edit this entry  
12
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Memories of Abril

The Last Memories of Abril

2020
×
Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Read the review Edit this entry  
26
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Plus 10

10 Plus 10

2011
×
Edit this entry  
31
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
Edit this entry  
27
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
Edit this entry  
25
Women Reply

Women Reply

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★½
Edit this entry