fiona has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
Edit this entry  
27
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
22
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
Edit this entry  
20
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luna Papa

Luna Papa

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
The Sandwich Man

The Sandwich Man

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Half Moon

Half Moon

2006
×
Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
10
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes Day

Yes Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry