• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hamilton

  • 365 Days

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Good Boys

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Knock Down the House

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Conor McGregor: Notorious

  • Happy Death Day

  • Chappaquiddick

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Dunkirk

  • The Russian Revolution

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Baby Driver

  • Fifty Shades Darker

  • Strong Island

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Mudbound

  • Before I Fall

  • The Big Sick

  • The Little Hours

  • Why Him?

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

  • War Dogs

    ★★★

  • Bad Moms

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Me Before You

  • Loving

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Sausage Party

  • Hush

  • Swiss Army Man

  • How to Be Single

  • Dirty Grandpa

  • Spotlight

  • Goosebumps

  • Stutterer

  • The Lobster

    ★★★

  • Carol

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

  • The DUFF