Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Youth

Youth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dual

Dual

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
KKN di Desa Penari

KKN di Desa Penari

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Keramat

Keramat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Reflection of a Loner

The Reflection of a Loner

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Forfeiture

Forfeiture

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pandemi(e): Berpulang

Pandemi(e): Berpulang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pandemi(e): Gumpalan

Pandemi(e): Gumpalan

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Pandemi(e): Mie Level Setan

Pandemi(e): Mie Level Setan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodyguard

Bodyguard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry