Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spilt Gravy on Rice

Spilt Gravy on Rice

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Proksi

Proksi

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Orang Itu

Orang Itu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Ada Hantu

Ada Hantu

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
4x4

4x4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Perempuan Melayu Terakhir

Perempuan Melayu Terakhir

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jagat

Jagat

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Hostage: Missing Celebrity

Hostage: Missing Celebrity

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Selesai

Selesai

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry