Zachary⚡ has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Head of State

Head of State

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry