Sort by

Zachary⚡ has logged 154 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Made in America

Made in America

1993
×
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Changers

Game Changers

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
06
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
17
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry