• The Twin

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Windfall

  • The Weekend Away

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Brazen

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Love Hard

  • Hypnotic

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Maid

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Intrusion

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • When Nirvana Came To Britain

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Ted Bundy: American Boogeyman

  • Aftermath

  • Demonic

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Together

    ★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Things Heard & Seen

  • Mare of Easttown

  • Every Breath You Take

  • Deadly Illusions

  • The Feast

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Long Weekend

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Khaite FW21

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

  • Coming Home in the Dark

  • Mass

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • What Lies Below

  • The Stand In

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

  • Violation

  • Another Round

    ★★★★