Jane has logged 12 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rude Boy

Rude Boy

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry