• Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • The Breaker Upperers

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

  • Doctor Strange

  • Lion

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • All Three of Us

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Interstellar

  • Guardians of the Galaxy

  • Muppets Most Wanted

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Now You See Me

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Olympus Has Fallen

  • The Avengers

    ★★★

  • The Muppets

    ★★★

  • Limitless

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • D.E.B.S.

    ★★★★

  • Wilde

    ★★½

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★½

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★★

  • Back to the Future