Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Wilde

Wilde

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Three of Us

All Three of Us

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry