• Wilde

    Wilde

    ★★½

    jude law is SUCH A TWINK WHEWWW

  • All Three of Us

    All Three of Us

    ★★★★½

    holy fuckin shit this is such a good movie. the family ??? aziz and his clothing business ??? that one scene where they’re walking after the horse ride thru the mountains ??????? i loved it so so much i want to cry in the best possible way

  • Muppets Most Wanted

    Muppets Most Wanted

    ★★★½

    big pink panther vibes this entire time

  • The Muppets

    The Muppets

    ★★★

    LET MONSTER PLAY DRUMS !!!!!!

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    ned has his third eye wide fucking open the entire movie

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★★★

    i can’t believe death invented camp

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★★

    keanu stays wearing two seperate outfits but on top of each other

  • Always Be My Maybe

    Always Be My Maybe

    ★★★★½

    randall park is an absolute GIFT

  • Unicorn Store

    Unicorn Store

    ★★★½

    did samuel l jackson really need to be there like he creeped the fuck outta me

  • Ant-Man and the Wasp

    Ant-Man and the Wasp

    ★★★

    big dad energy from 90% of the characters

  • Avengers: Age of Ultron

    Avengers: Age of Ultron

    ★★½

    honestly the voice of robert california puts me off this movie so much once i recognised who it was i was done

  • Ant-Man

    Ant-Man

    ★★★★

    scott has three brain cells and he gave two to his daughter when she was born