Jake has logged 27 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry