• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Skywatch

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½