Sort by

emma katharine has logged 11 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Edit this entry