emma katharine has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Rainbow

Black Rainbow

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Caveat

Caveat

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners – Chapter 5: Paradox Spiral

The Garden of Sinners – Chapter 5: Paradox Spiral

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Garden of Sinners – Chapter 4: The Hollow Shrine

The Garden of Sinners – Chapter 4: The Hollow Shrine

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners – Chapter 3: Remaining Sense of Pain

The Garden of Sinners – Chapter 3: Remaining Sense of Pain

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners – Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)

The Garden of Sinners – Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners – Chapter 1: Overlooking View

The Garden of Sinners – Chapter 1: Overlooking View

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry