• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • VOIR

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Swan Song

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

  • Scenes from a Marriage

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Bud

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

  • Wonder Woman 1984

    ★★