RSS feed for Zach
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spun

Spun

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★
Edit this entry  
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry