Patrick has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Road to Singapore

Road to Singapore

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Mad Black Woman

Diary of a Mad Black Woman

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oh, God!

Oh, God!

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Little Girls

Daddy's Little Girls

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hollidaysburg

Hollidaysburg

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Party

The Last Party

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry