Sort by

Patrick has logged 47 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Record

On the Record

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Marrying Kind

The Marrying Kind

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Crime

True Crime

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
Semi-Tough

Semi-Tough

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Surrogates

Surrogates

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Happiest Millionaire

The Happiest Millionaire

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry