Sort by

Patrick has logged 55 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
Edit this entry  
19
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Best Christmas Pageant Ever

The Best Christmas Pageant Ever

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
12 Pups of Christmas

12 Pups of Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
2nd Chance

2nd Chance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry