Sort by

Logan has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry