Sort by

Logan has logged 50 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She's All That

She's All That

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry