Sort by

Logan has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Pie

American Pie

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry