Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Take Me to Pitcairn

Take Me to Pitcairn

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
300 Days Alone On an Island

300 Days Alone On an Island

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
300 Days Alone On an Island

300 Days Alone On an Island

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tracks

Tracks

2013
×
★★
Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry