• Hostel: Part III

    Hostel: Part III

    ½

    The first 2 were bad but this is a whole other level stupid bad.. i like it.

  • Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

    Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

    ★★½

    All around fun movie, Will be great to watch with a group of friends!

  • Fast Times at Ridgemont High

    Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★

    Rewatched it for the virtual table read. Spicoli is definitely one of my favourite characters ever!

  • Fast Times at Ridgemont High: A Virtual Table Read

    Fast Times at Ridgemont High: A Virtual Table Read

    ★★★

    Shia was a great fit for Spicoli!

  • Crazy World

    Crazy World

    ★★★★

    As every other Wakaliwood production film, it starts of with one heck of an action sequence. We get to see Mr. Big and other tiger mafias kidnap children in the intro of the film. Unfortnally the tiger mafia is to much for the parents as they eventually shoot them down. Mr. Big has a whole ”kidnapping kids” operation and needs to sacrifice them since the witch doctor says it will save him. This film has one of the best endings…

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

    Wow!  This was such an intresting and exiting experience, but with a horrendous ending... Why would the last 5 mins go in that direction? 

    This documentary gets 3,5 kittens out of 5.

  • Jojo Rabbit

    Jojo Rabbit

    ★★★½

    Love me some Sam Rockwell.

  • Fifty Shades Freed

    Fifty Shades Freed

    ½

    Trying to count every time I saw an Audi.

  • Easy Rider

    Easy Rider

    ★★★★

    Released the same year Billy Herrington was born pepehands ;(

    If anything I saw this film as a ahead of its time homage to what Billy might have been doing after he filmed that clip in his car

    So everybody’s asking me where I am going. Who fucking cares? I gotta like get my head together. Forsen and Twitch, they dont love me anymore.

    Its soon been 2 years.

    Wrestle in peace Aniki...

    ♂️Ass We Can ♂️

  • The Knight Before Christmas

    The Knight Before Christmas

    Sir Cole abused that horse though O_o

  • The House That Jack Built

    The House That Jack Built

    ★★★★

    3rd rewatch, still holds up. Somehow I still managed to trick myself into believing Skarsgård was playing the old man until I actually could see the actor.

  • The Revenant

    The Revenant

    ★★★½

    Did the bear fuck him or what?